فرید محمدی هستم. در زمینه معرفی تجار بین المللی و صادرات محصولات ایرانی به کشور های عربی و همسایه در خدمتم : 09187654159

جهت خرید و فروش سنگ گارنت و سنگ های قیمتی با شماره تماس زیر در کنار شما هستیم: ۰۹۱۸۷۶۵۴۱۵۹ تنوع بالا که دسته خانواده گارنتها از نظر سنگ جواهر شاهد هستیم انواع دمانتوئید و آلماندین یا همان گارنت سرخ همچنین گارنت های رنگ عسلی و قهوه ای بسیار پرطرفدار هستند.
 اما از طرف دیگر سنگ تاسورریت که در خانواده گارنت ها قرار دارند با رنگ سبز بسیار دلربای خود ، فروش بسیار بالایی را به خود نسبت داده است.
 از عمومی‌ترین سنگهای جواهری در این خانواده می‌توان سنگ دمانتوئید را نام برد .
دمانتوئید معمولاً در دو کشور ایران و روسیه با کیفیت جواهری بسیار بالا و صادراتی یافت می‌شود.


 در کشورهای افغانستان و پاکستان نیز می‌توان شاهد این نوع جواهر بود اما کیفیت خوبی ندارند و از نظر جواهراتی نتوانستند جایگاه خوبی را برای خود در بازار جهانی به دست آورند.
 از طرفی دیگر  دمانتوئید و یا همان گارنت سبز از نظر بازه رنگی به دو رنگ سبز نعنایی و سبز لیمویی تقسیم‌بندی می‌شود.
 یکی از پیشتازان این صنعت کشور روسیه است که توانسته با توجه به استخراج دمانتوهای جواهری از سلسله کوه های آلپ در کشور روسیه بازار جهانی و بین المللی خود را در حد قابل توجهی به وسعت و ارتقاء ارزش و قیمت این جواهر بی نظیر تاثیر بسیار خوبی بر قیمت نهایی دمانتوئید ایران و یا همان گارنت سبز گذاشته است.
 استان کرمان  تقریباً در مرکز ایران یکی از پتانسیل‌های بسیار خوب برای شناسایی و استخراج و تامین گارنت سبز و یا دمانتویید به شمار می‌آید .
در جنوب ایران نیز  دمانتویید به رنگهای لیمویی یافت می‌شود اما از نظر اولویت بندی رنگ  سبز نعنایی بسیار پرطرفدار است به این خاطر بازار جهانی رنگ سبز نعنایی را در طراحی های خود استفاده می‌کند.
 رنگ سبز لیمویی در اولویت دوم قرار دارد و به خاطر رنگ بی حالی که دارد طرفداران زیادی ندارد اما می‌توان در برخی از طراحی‌های جواهرآلات ای این رنگ لیمویی را با رنگ سبز هم همراه دانست و زیبایی بسیار منحصر به فردی را ایجاد می‌کند .
همانطور که در کشور روسیه نیز به رنگ سبز پر رنگ هستند اما با کمی تفاوت.
 در حقیقت باید گفت سرمایه گذاری در زمینه سنگ دمانتوئید و یا گارنت سبز یک سرمایه‌گذاری تضمین شده است که هم به صورت خام و فرآوری نشده و به صورت فرآوری شده و تراش خورده می توان در بازار جهانی این سنگ را تعریف کرد .
 با توجه به درخواست بالایی که برای این سنگ وجود دارد مطمئناً با ریسک کمتری می توان وارد بازار شد و این سرمایه گذاری یک سرمایه‌گذاری بدون ضرر خواهد بود.
 البته باید مدنظر قرار داشت که انتخاب دمانتوئید به عنوان یک سنگ جواهراتی فاکتورهای خاص خود را می‌طلبد ویژگیهای جواهراتی همچون سلامت کریستال ،یکنواختی رنگ سبز، میزان شفافیت استاندارد و وزن مناسب برای تراش و همچنین قابلیت پوشش پذیری و انعکاس نور و یا همان بازی نور در سطح کریستال از جمله فاکتورهای مهم برای تعریف جواهرآلاتی بودن یک سنگ قیمتی به شمار می آید.